-- OR --
-- OR --
Master Palm low profile angle Palm mini series 3 inch pad polishers sander.
3” pad pneumatic air polishing sander is the single action polisher which features
| Angle Dimension | |
| angle height above collect | 0.94/24 mm |
| Basic Information | |
| air pressure | 80 psi/5.52 bar |
| exhaust | rear |
| free speed | 4000 rpm |
| horse power | 0.25 hp/0.19kw |
| hose size | 3/16"/4.76 mm |
| noise rating | 81 dba |
| Dimension & Weight | |
| pad size | 3xm6/76.2xm6 mm |