-- OR --
-- OR --
MASTER PALM LOW PROFILE ANGLE PALM MINI SERIES POLISHERS SANDER. Right Angle 2 Polisher.
| Angle Dimension | |
| angle height above collect | 0.94/24 mm |
| Basic Information | |
| air pressure | 80 psi/5.52 bar |
| exhaust | rear |
| free speed | 4500 rpm |
| horse power | 0.25 hp/0.19kw |
| hose size | 3/16"/4.76 mm |
| noise rating | 81 dba |
| Dimension & Weight | |
| pad size | 2xm6/50.8xm6 mm |