-- OR --
-- OR --
Tags: orbital sander, right angle orbital sander, right angle sander, right angle polisher, hook and loop sander
| Angle Dimension | |
| angle height above collect | 0.94/24 mm |
| Basic Information | |
| air pressure | 90 psi/6.21 bar |
| exhaust | rear |
| free speed | 11000 rpm |
| horse power | 0.3 hp/0.22kw |
| hose size | 1/4"/6.35 mm |
| noise rating | 85 dba |
| Dimension & Weight | |
| orbital size | 0.12"/3mm |
| pad size | 3xm6/76.2xm6 mm |