-- OR --
-- OR --
| Angle Dimension | |
| angle height | 1.57/40 mm |
| Basic Information | |
| air pressure | 90 psi/6.21 bar |
| exhaust | rear |
| free speed | 16500 rpm |
| horse power | 0.9 hp/0.68kw |
| hose size | 3/8 "/9.52 mm |
| noise rating | 82 dba |
| Dimension & Weight | |
| wheel size | 4x3/8/100x9.5 mm |