-- OR --
-- OR --
MASTER PALM HEAVY DUTY SERIES DUAL ACTION DUST COLLECT ORBITAL PALM SANDERS. 5 Dual Collect Action Palm Sander with Dust Collect Sack.
Dust collect outlet
| Basic Information | |
| air pressure | 90 psi/6.21 bar |
| exhaust | rear |
| free speed | 11000 rpm |
| horse power | 1.2 hp/0.9 kw |
| hose size | 1/4"/6.35 mm |
| noise rating | 79 dba |
| Dimension & Weight | |
| orbital size | 0.2"/5mm |
| pad size | 5x5/16t/127x5/16t mm |
| total angle height | 3.03/77 mm |